Пн. Чер 17th, 2024


При цьому підхід до плати за електроенергію українцям уже дуже добре знайомий 

До кінця травня в Україні ухвалять рішення про нові тарифи на світло. Наразі міністерство економіки проводить остаточні розрахунки майбутнього тарифу. 

Зараз ми проводимо остаточні розрахунки. Рішення буде прийняте найближчого тижня, до кінця травня, – сказав міністр енергетики  Герман Галущенко.

За його словами в Україні знову можуть запровадити диференційований тариф, який залежатиме від обсягів споживання. нагадаємо, що у червні 2023 року при ухвалені чинного тарифу – Україна відмовилася від диференційного підходу, коли за більший обсяг українці мали платити за збільшеною ціною. 

У міністерстві пояснюють, що зважаючи на втрати енергетичного сектору через атаки ворога чинний тариф не покриває  собівартості виробництва електроенергії для Укргідроенерго та Енергоатому – компаній, які несуть навантаження із забезпечення доступних тарифів.

За словами Галущенка, зараз відбувається верифікація розрахунків щодо можливості залучення від Укргідроенерго та Енергоатому додаткових виплат до бюджету після підвищення тарифів та фінансового збалансування ринку електроенергії.

Нагадаємо, чинний тариф на світло діятиме до 31 травня. 

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.