Пн. Чер 17th, 2024

Йдеться про запалення судинної оболонки ока 

Нову особливість дефіциту вітаміну D виявили під час дослідження. Науковці розділили піддослідних на дві групи. 

У першій пацієнти страждали увеїтом, а друга група була контрольною. В учасників обох груп виміряли рівень вітаміну D в крові. 

У пацієнтів з активним увеїтом рівень вітаміну в крові був нижчим, ніж в осіб з неактивним захворюванням. Також люди, які періодично приймали вітамін D, рідше хворіли на цю недугу. Тож вчені дійшли висновку, що добавки вітаміну D можуть допомогти запобігти рецидивові увеїту.

Якщо людина схильна уникати сонця, страждає алергією на молоко або дотримується суворої веганської дієти, то має високий ризик заробити дефіцит вітаміну D. Очевидно, що для людей, які не живуть на екваторі, в зимові місяці дефіцит вітаміну D – це реальність. 

На його дефіцит вказує зокрема: 

  • чутливість до світла;
  • нечіткий зір;
  • пелена перед очима;
  • біль і почервоніння.

Проте приймати вітамін слід виключно за рекомендаціями лікарів. Його надлишок в організмі теж призводить до проблем – наприклад частих позивів в туалет.

 Вітамін D жиророзчинний, що означає, що він не виводиться з уриною. Надлишок вітаміну призводить до затримки кальцію в крові, а це веде до гіперкальціємії. 

Повідомлення про здоров’я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.