Пт. Лип 19th, 2024

Поради від експерта із садівництва

Коли влітку немає дощу, городники й садівники беруть усе у свої руки – і починають активно поливати насадження.

Але при цьому часто припускаються однієї поширеної помилки й, замість того, щоб врятувати рослини від нестачі вологи, тільки шкодять.

Розповідаємо, як не потрібно поливати сад і город і яким має бути правильний полив у спеку.

Як поливати город влітку?

Один із гуру городньо-садової справи, відомий у мережі під ніком @garden2table.australia, продемонстрував правильну техніку поливу.

Експерт застерігає: під час поливу не можна розпилювати воду на листя рослин. Такий спосіб може спричинити сонячні опіки в рослин, бо крапельки води працюватимуть як мініатюрні лінзи – навіть якщо ви поливаєте ввечері та особливо вранці.

Концентруючи сонячне світло на листку, краплини води спричинять інтенсивний вплив світла та тепла, що можуть пошкодити або зруйнувати клітини листка. У результаті це призведе до їхнього коричневого або жовтого забарвлення. Це пошкодження схоже на те, як обгоряє наша шкіра, якщо ми проводимо занадто багато часу на сонці без захисту.

Щоб знизити ризик, потрібно поливати не самі рослини, а землю навколо них. “Поливайте так, щоб зберегти листя сухим і таким чином уникнути сонячних опіків, – радить експерт.

Крім цього, такий спосіб поливу вбереже від розвитку грибкових захворювань.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.