Нд. Лип 21st, 2024

Жінку затримали

СБУ викрила вчительку-колаборантку, яка влаштувалася працювати до київської школи. До столиці жінка приїхала з Куп’янська після деокупації міста. У Києві вона влаштувалася в одну зі шкіл вчителькою інформатики.

До повномасштабної війни вона очолювала Центр професійного розвитку педагогічних працівників Куп’янської міськради. Під час окупації міста вона перейшла на бік ворога і продовжила керувати установою.

З липня 2022 року вона розробляла кремлівські «методички» для вчителів місцевих шкіл, в яких вимагала переходу на російські стандарти освіти.

Зокрема, жінка описувала методику викладання учням сфальсифікованої історії становлення Української Державності, вчила виправдовувати збройну агресію та воєнні злочини РФ.

Для впровадження «нововведень» колаборантка у складі делегації зустрічалася з «першим заступником міністра освіти» так званої ЛНР. Цю подію широко висвітлювали прокремлівські ЗМІ.

Під час звільнення Куп’янська жінка переїхала до Києва та оформила статус внутрішньо переміщеної особи.

Втім, СБУ таки розшукали фігурантку і за скоєне їй повідомили про підозру. За службу ворогу їй загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Також правоохоронці перевіряють причетність жінки до поширення ворожої пропаганди серед школярів Києва.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.