Вт. Кві 16th, 2024

Фото ілюстративне

21 березня відзначають Міжнародний день лісів. Про збереження лісистості Рівненщини, небезпеку лісових пожеж та зростання кількості диких тварин говорили під час брифінгу в Рівненській ОДА.

 «Щодо висадки лісу, то цієї весни на території Рівненської області плануємо висадити лісових культур на площі 1948 гектарів. Зокрема, створити 33,3 га нових лісів на землях, де їх раніше не було», – розповів начальник Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Сергій Чуприна.

Він також повідомив, що в регіоні визначено 370 гектарів самозаліснених земель, які незабаром матимуть постійних господарів. Це забезпечить належну охорону та догляд за лісовими ділянками.

«Нещодавно лісовим управлінням завершено зимовий облік тварин. Так, за усіма видами мисливських тварин спостерігаємо динаміку до збільшення їх кількості. Для прикладу, побільшало червонокнижних лосів на 83 особини. Крім цього, стрімко зросла кількість лисиць, яких на початку минулого року налічувалось майже 800, а на сьогодні – більше 2800 особин», – проінформував спікер.

Звертаємо увагу, що з настанням тепла розпочинається й пожежонебезпечний період в лісах. І особливу небезпеку наразі становитиме випалювання сухої рослинності. Тож нагадуємо громадянам про відповідальність та негативні наслідки, які наносять такі дії довкіллю.

За інформацією Рівненської ОВА.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.