Участь у дослідженні візьмуть 666 четвертокласників із 22 шкіл області. Фахівці визначатимуть читацьку, математичну та природничо-наукову компетентності випускників початкової школи. Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
Його робитимуть фахівці Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти спільно з Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти у співпраці з територіальними громадами.
Такий моніторинг проводитимуть втретє. Стартує він вже від завтра і триватиме впродовж двох тижнів. Дослідження одночасно покаже дві складові – стан сформованості ключової обізнаності випускників початкової школи та простеження змін, які впроваджуються Новою українською школою, – каже Сергій Подолін.
Також він додав, що попередні вимірювання, які проводились під час пандемії, показали:
- на 3,7% збільшилася частка учнів, які не подолали базовий поріг;
- середній бал хлопців із математики на 4,6 бала вищий ніж у дівчат;
- із читання дівчата демонструють вищі результати, порівняно з хлопцями.
- cуттєво різняться результати учнів, які навчаються у звичайних школах та їхніх однолітків із спеціалізованих шкіл;
- тривале дистанційне навчання негативно впливає на якість освіти. Різниця в середніх балах учнів, які навчалися віддалено 3-4 місяці, порівняно із середніми балами їхніх ровесників, які навчалися в такому форматі менше одного місяця, становить 6,9 бала із читання та 7,6 бала з математики.
Читайте також: У Рівному в парку імені Тараса Шевченка відкрили сезон атракціонів