Чт. Лют 22nd, 2024

фото ілюстративне

У Рівному відбудеться антарктична фотовиставка “Україна в Антарктиці”.

 Про це повідомила Рівненська обласна рада.

6 лютого о 14:00 у рівненській обласній бібліотеці відбудеться відкриття унікальної фотовиставки «Україна в Антарктиці: дослідження та незламність», яку представлять полярники станції «Академік Вернадський».

Захід присвячений 28-й річниці з моменту, коли Велика Британія передала станцію Україні.

Як зазначають організатори, після початку повномасштабного вторгнення експозицію суттєво оновили: в ній відображений і вплив повномасштабної війни на українську антарктичну програму, і розвиток досліджень, що відбувся за останні роки.

Експозиція складається з 27 фото крижаного континенту та життя українських полярників та полярниць.

У відкритті виставки візьмуть участь полярники та представники Національного антарктичного наукового центру. Зокрема, зимівник-рекордсмен Юрій Отруба, який працював геофізиком у семи Українських антарктичних експедиціях, дві з яких очолював; рівнянин Павло Тарасович – радіоаматор та учасник п’ятої Української антарктичної експедиції, а також завідувач відділу міжнародного наукового та науково-технічного співробітництва Андрій Федчук.

Гості зможуть побачити цікаві речі, привезені з Антарктики, предмети побуту полярників, а ще поспілкуватись з науковцями. Планується також пряме включення зі станції.

До слова, Українська антарктична станція розташована на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови. Головне призначення станції – проведення наукових досліджень. Протягом року там працюють 12-14 полярників.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.