Пн. Чер 17th, 2024


Чоловіка під конвоєм повернули на Батьківщину

Співробітники прикордонної застави у Сілезькому воєводстві провели перевірку законності перебування, за результатами якої було затримано громадянина України, – повідомляє Головне управління прикордонної служби Польщі.

Виявилося, що українець раніше мав інше прізвище, тож у 2021 році його зобов’язали повернутися в Україну та заборонили повторний в’їзд до країн Шенгенської угоди на 5 років.

Рішення було ухвалене тому, що українець брав участь в організації нелегальної міграції. Тож був внесений в базу даних, як небажана особа на території Республіки Польща.

Також з’ясувалося, що він раніше був засуджений окружним судом у Руді Шльонській за перетин кордону на підставі паспорта, виданого зі зміненими особистими даними.

Після цього інциденту чоловік декілька разів змінював свій паспортний документ та продовжував перетинати кордон Польщі.

Польські прикордонники порушили проти 30-річного чоловіка кримінальне провадження, в якому його звинуватили в тому, що він не менше ніж 170 разів перетнув державний кордон між Україною та Польщею всупереч правилам, використовуючи хитрість. що полягає у введенні особи прикордонної служби в оману шляхом пред’явлення для перевірки оригіналів паспортів, виданих зі зміненими даними.

Громадянин України зізнався у інкримінованих йому злочинах та дав пояснення. За скоєне підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.

Чоловікові заборонили повторний в’їзд на територію Шенгенської зони на 10 років та під конвоєм доставили до кордону з Україною і там передали українським прикордонникам.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.