Чт. Чер 20th, 2024


Зміни на ринку депозитів можуть стати трендом 

Найскладніший період на думку українських банків чекає країну у найближчому півріччі. За їх прогнозами піковий період – з серпня до жовтня 2024 року. Натомість зима цього року і вересня 2025 року фінансистам видають доволі безпечним періодом. 

Свої прогнози у Центрі біржових технологій обґрунтовують змінами на ринку банківських депозитів. Від початку року рівень ставок за депозитами знизився, найбільше скорочення відбулося в найкоротших 3-місячних вкладах. Процентна ставка знизилася з 14,25 до 13,5% річних. Зменшилася ставка і за річними вкладами, з 14,22 до 13,7%. Натомість для вкладів на 6 місяців, зміни найменші:  з 14,84 до 14,35%.

Здається, що різниця невелика. Але вона дає зрозуміти, як банки бачать свою відсоткову політику на рік наперед. Що вищими вони тримають процентні ставки за періодом, то небезпечнішим він їм видається, – пояснює експерт.

Тож якщо спиратися на банківську логіку – найбезпечніший період, з огляду на відсоткову політику банків, — це найближчі три місяці, приблизно до липня, адже ставки тут найнижчі.  

Найважчий на думку банкірів період – найближче півріччя з піком кризи у серпні-вересні-жовтні. Ставки тут найвищі. Загалом такий прогноз добре збігається і з воєнними очікуваннями, і з політичними.

Це хороший й відносно надійний дороговказ. Інвестору в більшості випадків варто, так би мовити, йти за високою процентною ставкою. Зараз це 6-місячний депозит. А потім можна буде переглянути умови інвестицій.

 

Не виключено, що й самі банки їх переглядатимуть, якщо, наприклад, воєнні дії загостряться, або не вдасться відновити енергосистему до початку опалювального сезону, або ж проблеми із наданням Україні західної підтримки не буде вирішено.

 

На жаль, у наш час щось планувати навіть на рік — це розкіш, яку ніхто собі не може дозволити, – говорить аналітик компанії «Центр біржових технологій» Максим Орищак 

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.