Пт. Лип 12th, 2024

Аналітики назвали кілька вагомих причин

В Україні подорожчала валюта. Аби запобігти знеціненню грошей, чимало українців купують зараз долар. Фінансові аналітики вітають таку ініціативу, і мають на те аргументи. 

Найближчим часом фахівці не прогнозують різкого зростання вартості американської валюти, коливання відбуватимуться від 40 до 41 гривні, пише ТСН.

Нацбанк може послабити дещо національну валюту,  щоб арифметично збільшити обсяг коштів на бюджетні та соціальні виплати. Ці видатки Україна фінансує коштом іноземної фінансової допомоги у валюті, – вважає член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Готівковий курс може перевищити 41 гривню. Загалом зміна курсу на готівковому ринку може складати від 20 до 30 копійок.  У бюджетній декларації уряду збільшення курсу долара закладене у наступному році, при цьому майже на 10%, до 45 гривень за долар. 
 У 2026 році – 46,5 грн, у 2027-му – на 10 копійок дешевше.

Тому пора вже сьогодні готуватися до складних часів, – зауважують аналітики.

Проте не всі експерти схиляють до думки, що треба скуповувати долар. Адже за їхніми прогнозами різкого стрибка валюти не буде, а при різниці курсу в одну гривню – багато на цьому не заробиш. 

Інші експерти,  президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко та фінансовий аналітик Андрій Шевчишин вважають, що купити валюту все ж буде не зайвим. 

Якщо купити валюту зараз по курсу 41 грн/долар, а через півтора року може бути 45 грн/долар, то за цей час на зростанні курсу заробимо близько 10% річних, це навіть менше, ніж на гривневих депозитах чи ОВДП. Тому не варто прямо зараз купувати долари чи євро по будь-якому курсу, краще це робити, коли курс тимчасово знижується. Час ще є, і валюти в банках поки достатньо.

 

Але очевидно: плюс готівки «під матрацом» у тому, що вона завжди під руками. До речі, велика ймовірність, що під кінець року готівковий долар коштуватиме близько 42 грн/долар, тому дещо можна буде заробити на коливаннях курсу вже невдовзі – кажуть фахівці.

Крім того, українцям які мають бензинові генератори радять зробити запаси пального, адже і його ціна може значно зрости до зими. Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.