Пн. Чер 17th, 2024


Мають запровадити ряд змін

Тіньову економіку України планують викорінити. Влада має намір припинити незаконний обіг коштів. З цією метою Нацбанк запроваджує обмеження на обсяг і кількість переказів коштів між картками, які здійснюють українці.

Однак це ще не все.

Крім того, буде створений спеціальний реєстр, в який занесуть найбільш активних громадян, що здійснюють перекази між картками.

Таким чином влада має намір покласти край відмиванню незаконно зароблених коштів, або хоча б обмежити обсяг таких операцій. Про це йдеться у повідомленні видання minfin.

Відповідно до планів Нацбанку, операції з переказу коштів між картками будуть обмежені таким чином:

  • обсяг коштів, які можна буде переказувати з однієї картки – до 100 тис. грн на місяць;
  • максимальна кількість переказів з однієї картки – до 30 на місяць.

Таким чином влада намагається створити перепони для відмивання коштів через рахунки фізосіб. Адже останнім часом почастішали випадки, коли ділки, які ведуть незаконний бізнес та намагаються уникнути оподаткування, беруть «в оренду» картки у незаможних співвітчизників (зазвичай це пенсіонери або студенти), щоб проводити через них фінансові операції.

Людей, що дають згоду на використання своїх карток, називають «дропами».

Отже, щоб викорінити таке явище, і щоб жодна гривня, зароблена громадянами, не проскочила повз податкове сито, НБУ має намір боротись із дропами. Їх теж заноситимуть до спеціального реєстру.

Дані з цих реєстрів будуть доступні для банків та інших учасників фінансового ринку, а також для податківців. І, як зазначають автори публікації, присутність у такому реєстрі може мати для громадян негативні наслідки.

Зокрема, їм можуть обмежити доступ до банківських послуг.

А крім того, ці дані будуть враховувати при прийомі громадян на роботу. Особливо якщо йтиметься про працевлаштування на державну службу у силові органи держави.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.