Нд. Лип 21st, 2024

Розмір штрафу зросте до 25 тисяч гривень 

Незабаром в Україні змінять покарання за прослуховування російської музики у громадських місцях. Тепер штраф складатиме 25 тисяч гривень. 

Зараз мінімальне адміністративне покарання про прослуховування російської музики у громадських місцях лише 70 грн. Проте його планують збільшити – до діапазону від 5100 до 25 500 грн. Законопроєкт  №9547 підготували 16 депутатів Верховної Ради, і він вже є на сайті парламенту. 

Керівники закладів громадського харчування, торгівлі та сфери послуг повинні дотримуватися вимоги – не включати російську музику. Власне, вони в разі чого й будуть нести відповідальність за це. 

Покарання запровадять за публічне виконання, сповіщення та демонстрацію у закладах громадського харчування, торгівлі та сфери послуг музичних кліпів, фонограм, відео та інших творів мовою окупанта. Штрафи передбачені саме для адміністрації установ, а не для окремих українців.

Ініціатива отримала підтримку народних обранців та мовного омбудсмена.

Штрафи складають від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 5100 до 8500 грн. Повторне порушення протягом року призведе до підвищення розміру покарання від 17 до 25,5 тис. грн. Зазначені суми мають стимулювати керівництво закладів ретельніше стежити за використанням музики у своїх приміщеннях.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.