Цей сік особливо корисний літнім людям
Осінь – золота пора гранатів. Проте, не всім подобається довго чистити гранати й жувати зернятка з кісточками. Тож особливо популярний – гранатовий сік.
Гранат корисний для імунітету, шкіри, серця та судин. Кількість вітамінів і мінералів, які містить рубінова м’якота, важко порахувати. Практично усі вони зберігаються у свіжому гранатовому сокові.
Гранатовий сік містить флавоноїди – антиоксиданти. У напої із гранату буде близько 10% від добової норми цих речовин. Також залишиться калій, необхідний серцю, магній, незамінний для нервової системи, залізо для підняття гемоглобіну та мідь – для кращого засвоєння заліза.
Гранатовий сік завдяки загальному ефекту, корисний усім, але особливо літнім людям і тим, хто переніс хворобу або операцію, – кажуть фахівці.
Але є низка правил, яких потрібно дотримуватися при вживанні соку гранату. Наприклад, його не можна пити в концентрованому вигляді: кислота дратує слизові оболонки, шкодить зубній емалі та провокує загострення гастриту та інших проблем зі шлунком.
Потрібно розбавляти сік водою в пропорції 1:2, пити через трубочку і після полоскати рот водою. Найкориснішим буде приготований вдома сік.
У магазині перевагу варто віддати напою у скляній тарі. Гранатовий нектар має бути червоно-бордовим, прозорим, без доданого цукру у складі.