Кардіологи пояснюють, що боротьбу з холестерином не треба робити самоціллю. Буде тільки гірше
Людям необхідно контролювати співвідношення «поганого» та «хорошого» холестерину — це важливо для профілактики серцево-судинних захворювань, включаючи інфаркт міокарда та інсульт.
Холестерин має підступну властивість – його підвищення в крові не викликає жодних відчуттів, тому потрібно раз на рік або частіше, залежно від віку, супутніх захворювань та групи здоров’я, здавати біохімічний аналіз крові, – пояснює кардіолог.
Холестерин в організмі на 80% синтезується печінкою, і лише частка, що залишилася, надходить з їжею.
При накопиченні «поганого» холестерину виникає ризик утворення атеросклеротичних відкладень у судинах, які роблять людей схильними до інфарктів, інсультів, порушення кровотік у життєво важливих органах, підкреслив фахівець. «Хороший» холестерин забезпечує активний метаболізм і допомагає організму позбавлятися надлишків «поганого».
Багато людей припускаються помилки, прагнучи радикального «очищення» від холестерину. Насправді корисним організму може бути навіть поганий холестерин, тому не потрібно домагатися його надмірної мінімізації.
При нормальному рівні в крові він допомагає організму боротися з бактеріальними інфекціями, беручи участь у їх розпізнаванні імунною системою, – пояснив лікар-кардіолог.
Повідомлення про здоров’я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням