Ср. Тра 22nd, 2024

Лазерна терапія варикозу є ефективним методом лікування, але відмінності у її застосуванні варіюються залежно від стадії захворювання. Варикоз вен проходить кілька етапів розвитку, і кожен з них вимагає підходу до лікування. Давайте розглянемо відмінності лазерної терапії варикозу на різних стадіях захворювання.

  • Початкова стадія (стадія косметичних дефектів):

На цій стадії варикозу, венозні вузли ще не супроводжуються важкими симптомами, і їхнє лікування переважно проводять з косметичних міркувань. Ось така лазерна терапія може бути відмінним вибором для пацієнтів, які прагнуть позбавитися від видимих судин і вузлів на шкірі. Процедура на цьому етапі допомагає зменшити вузлі та покращити зовнішній вигляд шкіри. Відновлення після такого лікування зазвичай швидше, і пацієнти можуть повертатися до звичайних справ практично негайно.

Лазерне лікування варикозу

  • Середня стадія (стадія симптомів):

На цьому етапі пацієнти починають відчувати симптоми, такі як біль, втома ніг, набряки та зіпсований кровообіг. Лазерна терапія може бути також використана, але вона спрямована не лише на косметичні показники, а й на поліпшення здоров’я пацієнта. Процедура допомагає видалити пошкоджені вени, відновити нормальний кровообіг і зменшити біль та набряки. Відновлення може тривати трохи довше, і пацієнтам рекомендується дотримуватися режиму активності, носити компресійний одяг та слідкувати за станом шкіри.

  • Пізня стадія (стадія ускладнень):

На цьому етапі варикоз стає більш важким захворюванням, яке може призвести до ускладнень, таких як венозна виразка або тромбофлебіт. Лазерна терапія може бути менш ефективною на цьому етапі, і, зазвичай, можуть рекомендуватися інші хірургічні методи, наприклад, флебектомія або склеротерапія. Ускладнення варикозу вимагають більш серйозного лікування та тривалого відновлення.

Важливо розуміти, що варикозні вени – це хронічне захворювання, і ефективне лікування залежить від стадії захворювання та індивідуальних особливостей пацієнта. Лазерна терапія є цінним методом для багатьох, але завжди краще консультуватися з лікарем для вибору оптимального лікування на основі вашого стану та потреб. Незалежно від стадії варикозу, правильне лікування та дотримання рекомендацій лікаря є ключем до успіху та покращення якості життя пацієнта.

Джерело цієї статті сайт кліники: https://medcenter.life/

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.