Пн. Чер 17th, 2024


Що розказує «ІТ-ішник»

На в’їзді в Україну у січні 2024-го

Українець Ілля Мартинюк залишив роботу-мрії в Google, де він працював Site Reliability Engineer, та повернувся в Україну з Мюнхена.  

Хлопець просто відчув, що не можна спокійно їсти і спати, робити в теплому офісі, коли твою країну рве на шматки ворог.

Як пише сайт Dou.ua, з початку великомасштабного вторгнення айтівець Ілля Мартинюк займався волонтерством у Німеччині, що для нього стало — головним у житті:

«Мріяв працювати в Google все життя. Мене влаштовувала і команда, і те, що ми робили — підтримували внутрішні сервіси; і те, що на позиції Site Reliability Engineer я міг приділяти час не лише кодингу, а й розвитку софт-скілів.

 

Але повномасштабне вторгнення внесло свої корективи.

 

З травня 2022-го компанія почала ставати на заваді нашим  зборам, бо, мовляв, «фандрейзинг на потреби війська не відповідає правилам ком’юніті і заборонено policies Google».

Тож улітку 2023-го айтівець почав готуватися до виїзду додому. Проте, це вийшло не відразу.

Ілля повернувся до Києва у січні 2024-го, тому що виїхати з Німеччини було не так просто через бюрократичні нюанси.

«Після звільнення я відчув полегшення. Відколи став волонтерити, робота в Google втратила для мене колишню цінність.

 

Вона й досі була корисна компанії, приносила гроші, але все це — не те, що мене мотивувало».

Ілля розповідає, що після перетину кордону подумав: «Нарешті це трапилося».

Друзі були раді його поверненню, але батьки його рішення сприйняли не дуже радісно, тому що він єдина дитина у сім’ї, і вони хотіли, щоб син перебував у безпеці.

Чим зараз займається в Україні

Наразі основне заняття – волонтерство, до якого залучені друзі, що лишаються поки в Мюнхені.

Ілля не працює офіційно на жодному комерційному проєкті, живе на заощадженнях, які зібрав в останній місяць перебування в Німеччині (це гроші з акцій і бонус, який виплатила Google за роботу).

«Коли активно волонтериш, то живеш війною. Не як військовий, та все ж. І в такому разі мобілізація у голові перетворюється на подію, яка станеться рано чи пізно в тому чи іншому вигляді.

 

Якщо буде повістка — це не проблема. Просто я хотів би встигнути передати ті справи, які я роблю, іншому, аби підрозділи, яким я допомагаю два роки, не відчули жодних змін.

 

Наразі їх шість, від рівня відділення до рівня бригади, від яких я отримую регулярні запити. І ще така ж кількість підрозділів звертається більш спорадично, коли щось потрібно», — говорить Ілля.

Ліворуч Ілля ще у 2022 р. під час волонтерства у Німеччині

Поради від Іллі тим, хто хоче повернутися в Україну

Айтівець радить підготуватися заздалегідь, поки перебуваєте за кордоном.

Наприклад, якщо ви розробник, можна підтягнути знання чи навички, завдяки яким наймуть у miltech-компанію. Каже, що це буде прекрасна допомога у війні, яка не скоро завершиться.

«Я жодного разу не пошкодував про рішення повернутися додому. Але радити іншим щось робити чи, навпаки, не робити — не буду. Кожен має брати відповідальність за своє життя сам», — підсумував Ілля. 

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.