Пн. Чер 17th, 2024


На навчальні заклади очікують перевірки

Під приводом навчання до Польщі в’їхали кілька десятків тисяч людей. Але справжньою метою цих «студентів» було потрапити в Євросоюз і працювати тут.

Як зазначає видання Dziennik Gazeta Prawna, студенти з Руанди, Туреччини та Зімбабве приїздять навчатися до Польщі, але вже на першому курсі втрачають ентузіазм.

Головною причиною вступу до університету для цих людей є отримання візи.

 

Таким чином вони потрапляють до ЄС. Студентська віза дає право не лише на легальне перебування в ЄС, а і працювати в цих країнах.

 

На практиці багато іноземців взагалі не починають навчання, хоча платять за нього.

 

В середньому вартість навчання в таких ВНЗ становить 3120 євро.

Тож деякі приватні навчальні заклади розглядають іноземних студентів як джерело доходу. Такі виші навіть не перевіряють, чи мають іноземці відповідну базову освіту для навчання в Польщі.

Матеуш Рещик, віце-консул Польщі в Індії та член комісії з розслідування візового скандалу, назвав три заклади, які зараз перевіряють: Vistula, Університет менеджменту у Варшаві та Академія прикладних наук в Юзефові.

За даними Центру обробки інформації, 61 % студентів Університету управління та адміністрування в Ополі є іноземцями.

Протягом кількох років більшість іноземців навчаються там на першому курсі.

Подібну ситуацію відзначають і у Вищій школі внутрішньої безпеки в Лодзі, де навчаються переважно студенти з-за меж ЄС, і також переважно на першому курсі.

На думку фахівців, університети, які навчають іноземців, повинні бути під особливим контролем Польського комітету з акредитації.

Міністерство внутрішніх справ та адміністрації підтверджує, що створено міжвідомчу робочу групу для усунення вказаних порушень. 

 

 Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.