Звичка відкладати їхнє прання може нашкодити вашому здоров’ю

Прання – це неминуча рутина, а спроби зробити рушники чистими може здаватися нескінченним клопотом. Їх не рекомендують змішувати з іншим одягом, сохнуть вони довше за футболки чи білизну та ще й часто стають джерелом неприємного запаху.

Але як часто насправді потрібно їх прати? Розповідаємо із посиланням на Real Simple.

Як часто потрібно прати рушники

За словами експертки з прибирання Робін Мерфі, рушники, якими ви витираєтесь після душу, потрібно прати кожні 3–4 використання. Але це стосується лише тих рушників, які ви акуратно розвішуєте для сушіння. Якщо ж рушник постійно лежить на підлозі або десь у кутку – прати його потрібно значно частіше.

Як зрозуміти, що ви перете рушники недостатньо часто

Якщо ви дотримуєтесь правила прання після трьох використань, а рушники все одно мають неприємний запах – можливо, їх треба прати частіше.

Ознаки, що рушник варто випрати вже зараз:

  • має кислуватий або затхлий запах;
  • став жорстким та не таким пухким;
  • погано вбирає вологу;
  • спричиняє подразнення шкіри чи свербіж.

Чистий рушник нічим не пахне, максимум – вашим пральним засобом. Наявність стороннього аромату є знаком, що рушник потрібно випрати повторно.

Рушники для рук

Багато хто відкладає їх прання, бо вони часто декоративні або маленькі. Але насправді їх потрібно очищати навіть частіше. Їх регулярно використовують різні люди та вони не встигають добре висохнути. Експерти рекомендують прати їх кожні 2–3 дні.

Рушники хворих людей

У період простуди чи інших заразних хвороб особливо важливо частіше прати спільні рушники, пояснює лікарка-дерматологиня Гейлі Голдбах.

«Деякі віруси не виживають довго на тканинах, але є й такі, що можуть передаватись саме через рушники. Тому рекомендую прати їх гарячою водою щодня або через день». – сказала вона.

Для цього не потрібно купувати спеціальні засоби – достатньо звичайного порошку і гарячої води. Якщо ж рушник здається вам недостатньо чистим – додайте у прання трохи оцту: він має антимікробні властивості і є безпечним для шкіри.



Джерело