Ср. Лип 24th, 2024

Потрібно буде сплатити судовий збір

З моменту появи камер автофіксації порушень правил дорожнього руху на українських дорогах у 2020 році поліція виписала понад 10 млн постанов на водіїв. Загальна сума цих штрафів становила 2,1 млрд грн.

Юристи стверджують, що штраф із дорожніх камер можна оскаржити.

В Україні камери автофіксації на цей час фіксують лише один вид порушень правил дорожнього руху – перевищення дозволеної швидкості.

У планах МВС збільшити кількість функцій цієї системи. До прикладу, очікується, що в майбутньому камери автофіксації порушень ПДР також фіксуватимуть проїзд на червоний сигнал світлофора, проїзд смугою руху громадського транспорту і так далі. Але розширення функціонала відбудеться, мабуть, лише після закінчення війни із російськими окупантами.

Якщо камера автофіксації зареєструвала автомобіль, який рухається з перевищенням швидкості, то його власник або належний користувач одержують постанову про притягнення до адміністративної відповідальності та штраф.

 

Водій може сплатити штраф, оскаржити його у суді або «забути» про нього, що є правопорушенням.

Якщо штраф сплатити протягом 10 днів, то буде знижка – 50%. Зараз в Україні  штраф за перевищення швидкості від 20 до 50 км/год становить 340 грн (ч. 1 ст. 122 КУпАП), а за перевищення швидкості від 50 км/год і вище – 1700 грн (ч. 4 ст. 122 КУпАП). Якщо не сплатити штраф протягом 30 днів, то така постанова підлягає примусовому виконанню органами державної виконавчої служби.

Водії також можуть протягом 10 днів після отримання постанови оскаржити її в суді. Заява подається до місцевого суду за місцем реєстрації позивача чи відповідача.

Штраф із дорожніх камер у суді оскаржують із двох причин:

Перша – за кермом сиділа не та людина, яка отримала штраф, але в Кабінеті водія це не вказано. Друга причина – водій вважає, що не порушував правил дорожнього руху, а камера зареєструвала його помилково.

Якщо ви хочете оскаржити штраф у суді, то потрібно буде сплатити судовий збір у розмірі 420 грн. Якщо ви виграєте справу, то гроші вам повернуть.

На час оскарження термін знижки на сплату штрафу триває. Тобто якщо ви, наприклад, оскаржили постанову в суді на 4-й день, то у разі відмови, у вас буде 6 днів після рішення на оплату штрафу зі знижкою 50%.

Джерело: Today.uaДжерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.