Пт. Лип 19th, 2024

Прикмети наших пращурів

На Трійцю у церквах освячують трави та квіти. Освячені букети зберігають за іконами протягом року.

Чебрець

Рослина дарує людям силу і душевний спокій. За старих часів чебрець клали в купіль солдатам. Вважалося, що він дарує захисникам мужність і хоробрість в бою.

Чебрець сушили і клали в подушки – для міцного сну. Жінки зашивали сушений чебрець в ладанку і давали чоловікові: вважалося, що він заспокоює буйних вдачею.

У народній медицині чебрець застосовують як відхаркувальний, потогінний, заспокійливий і болезаспокійливий засіб. 

Полин

За переказами трава відлякує нечисть, не дає заводитися мишам і тарганам, оберігає від пристріту. Полинові настої заспокоюють нерви, добре впливають на шлунково-кишковий тракт.

Лепеха

Лепеха знезаражує приміщення, дарує позитивну енергетику, лікує простудні захворювання. Настоянкою лепехи лікували зубний біль і запалення ясен, а додавши в неї корінь лопуха, споліскували волосся – для його зміцнення і росту.

Любисток

У відварі любистку раніше купали немовлят, у вінки наречених обов’язково вплітали гілочку. Любисток зашивали з виворітного боку в поділ весільної сукні, щоб чоловік пристрасно любив.

Ця рослина традиційно вважалася оберегом любові, жіночою травою. Вважається, що свіжим листям можна зняти головний біль, приклавши трохи потертого листя до чола.

 
М’ята

Рослина має заспокійливий, розслаблюючий ефект! Вважалося, що м’ятний аромат піднімає настрій і заспокоює. М’ятний чай сприятливо діє при нервових і серцевих хворобах, повертає тонус при занепаді сил, тамує зубний біль і освіжає ротову порожнину.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.