Чт. Вер 19th, 2024

Пояснюють експерти

Режими прання завжди є поєднанням трьох складових: температури, часу й води. В екорежимі ви використовуєте менше води й нижчу температуру, ніж у більшості налаштувань, але прання в цьому режимі триває довше.

В разі прання білизни в екорежимі вам знадобиться більш тривалий цикл прання, щоб отримати той самий рівень чистоти ваших речей.

Та оскільки найдорожчим процесом у циклі прання є нагрівання води, а обертання барабана, у порівнянні з ним, споживає дуже мало енергії, екорежим однаково буде більш економним, ніж швидке прання гарячою водою.

Прання за нижчої температури споживає на 35-59% менше енергії, ніж прання за високої, оскільки 90 відсотків енергоспоживання пральної машини припадає на нагрівання води.

Таким чином, ви заощаджуєте енергію, але, і це теж у наш час важливо брати до уваги, не заощаджуєте час.

Якщо в машині немає екорежиму

Якщо у пральній машині нема екорежиму, виберіть прання за температури 30°C, оскільки воно може бути таким самим ефективним. Більшість брендів мийних засобів, які представлені на ринку в наші дні, ефективні за температури 30°C або навіть нижче.

Важливо також пам’ятати, що прання енергоефективнішим способом не лише допомагає економити електроенергію, але є й набагато екологічнішим.

Які пральні порошки підходять для прання в екорежимі

Хороші пральні порошки сьогодні ефективні за низьких температур, тому нема потреби прати за високих температур, якщо це не щось на кшталт спідньої білизни або рушників.

Крім того, варто пам’ятати, що пральний біопорошок, наприклад, містить ферменти, які руйнують найбільш поширені плями. Оскільки вищі температури денатурують ферменти, біопорошком рекомендується прати за температури 30°C. Тому порошок та екорежим буквально створені один для одного.

 

 

 



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.