Чт. Чер 20th, 2024


Риторика змінилася

Українська письменниця Ірена Карпа, яка вже багато років мешкає у Франції, відвідала Київ. Під час візиту вона презентувала свою книжку «Мій хлопець повертається в неділю» і розповіла про те, як французи ставляться до війни в Україні.

Про це вона розповіла Новини.LIVE під час фестивалю «Книжкова країна».

Всі історії у книжці важливі, я ними дуже багато послуговуюсь, коли я на ТБ, тому що це правда.

 

Це те, що мені кажуть друзі, які на «нулі», парамедики, які рятують людей, цивільні у Харкові, яких обстрілюють.

 

Проти цієї правди ніхто не може нічого сказати.

 

Де б ви не були, розказуйте правду, те, що є справжньою живою історією. Ця книжка така і цим вона буде корисна для майбутніх років, — сказала Карпа.

Також українська письменниця розповіла, як французи змінили своє ставлення до війни в Україні.

Ірена Карпа

Помічаю гидкі речі і хороші речі. Один «дяпчик», який організовував українську вечерю на найвищих рівнях, я йому допомагала знаходити гостей. І він там так бігав, був вдячний.

 

Через деякий час я до нього прийшла і спитала, до кого можна звернутись, щоб фестиваль профінансувати.

 

«Ой, вам вже стільки грошей дали, ніхто не знає, де ті гроші ділись», — наголосила письменниця, переповідаючи розмову з французом.

Карпа додала, що зараз цей чоловік випустив у Франції статтю, де пише, що Макрон відправляє помирати молодих французів в Україну. Вона вважає таку позицію хайпом, адже «модно Макрона покритикувати».

Також вона повідомила, що у Парижі зараз розклеєні плакати «Макрон, ми не хочемо помирати в Україні». Карпа вважає це маніпуляцією.

Туди ідуть професійні військові, за своїм вибором. Нікого насильно не будуть посилати воювати в Україну. Всі розумні і нормальні з першого дня нас підтримують, — наголосила письменниця.

Якщо зараз не зупинити президента РФ Володимира Путіна, то цілком можливо, на її думку, що все це переросте в наступну велику світову війну. Мисткиня вважає, що осторонь стояти не можна.

Наші військові кажуть, що навіть якщо будуть французи тут, то їх ніхто не буде посилати на «нуль». Вони будуть контролювати якісь спокійні ділянки кордону, щоб наші оперативні сили можна було звідти відвести, — додала вона.

Людський ресурс, на думку письменниці, скінченний і найцінніший, його «не можна поремонтувати, не можна замовити новий». Люди дуже втомлені, хочуть бачити своїх близьких, дітей.

Мої найближчі друзі взагалі не мали відпусток, не були дома за весь цей час — бо вони настільки професійні, їх нема ким замінити.

 

Це не нормально, людей треба міняти, тому що вони цінні, бойові і досвідчені. І в цьому сенсі добре, якщо будуть ще професійні вояки, хороші, сильні, які прийдуть. Я рада, що у Франції так змінилась риторика, — резюмувала українка.

Незабаром Ірена Карпа повертається у Францію і одразу на другий день знову виступить на ТБ, де розповість про війну в Україні і закликличе до до військової підтримки українських бійців.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.