Пт. Чер 21st, 2024

За винагороду

У Раді запропонували по-новому переслідувати порушників військового законодавства.

Як повідомляє ТСН,

У новому законопроєкті про військову поліцію є одразу декілька норм, які звернули на себе увагу юристів.

 

Йдеться про те, що військовим поліцейським парламент планує надати право в окремих випадках потрапляти до житла порушників законодавства (такими юридично можуть вважати і ухилянтів) та надати право платити гроші фізичним особам за допомогу у розкритті злочинів.

Наприклад, в пункті 11 статті 16 цього законопроєкта зазначається, що військова поліція має право на такі дії:

«У невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, у випадках та на підставах, передбачених законом, проникати до житла чи до іншого володіння особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури».

Легалізують «доноси» за гроші?

Крім пункту про проникнення до житла, законопроєктом пропонується запровадити створення «партизанської мережі», яка б за гроші повідомляла правоохоронцям про тих військовозобов’язаних, які порушили законодавство.

Стаття №9 законопроєкта про військову поліцію містить таку норму, на яку мають право ці правоохоронці:

Здійснювати співробітництво з фізичними особами, у тому числі на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин, матеріально та морально заохочувати осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні, припиненні кримінальних правопорушень».

Адвокатка Катерина Аніщенко так прокоментувала нам цей пункт законопроєкту:

«Йдеться про те, що хочуть заохочувати цивільних надавати інформацію відносно правопорушника, дезертира і так далі». Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.