Нд. Кві 21st, 2024

На Рівненщині розпочався черговий реабілітаційно-відновлювальний табір для ветеранів, які втратили зір. “Життя після війни” – таку назву має ініціатива, яку в різних містах України реалізовує громадська спілка “Сучасний погляд”. Адресована вона тим захисникам, які на війні втратили зір.

З 12 листопада й упродовж двох тижнів у Рівному пройде черговий табір. Аналогічні уже відбувалися в нашій області упродовж цього року.

Особливостями саме цих зборів є участь двох груп захисників. Перша – це ті, хто вже пройшов первинну реабілітацію під час попереднього табору. Вони опановуватимуть цілу низку дисциплін, серед яких – інтенсивні заняття з орієнтування та мобільності в місті, вивчення маршрутів, використання громадського транспорту, відвідування крамниць, приготування їжі, поглиблене навчання на ПК – тобто, все те, що є частиною повсякденного життя.

Крім того, ветеранів навчатимуть основам професії масажиста та психолога, проведуть курси з громадської діяльності та фандрейзингу – як залучати ресурси для реалізації різних проєктів.

Тобто, цього разу ветеранів навчатимуть не лише побутовій адаптації, а й соціалізації в громадський сектор.

Інша ж група – це ті, хто приїхали вперше. На них чекають опановування початковими навичками орієнтування у просторі, початковими навичками роботи зі смартфоном та персональним комп’ютером, вивчення навичок соціально-побутового самообслуговування, фізична терапія, робота з психологом.

Тренінг пройдуть і члени родин захисників: заняття із супроводу, облаштуванню простору, психологічні тренінги та інше.

Заняття відбуваються на різних локаціях, тож учасникам необхідно буде переміщуватися містом пішки або їхати громадським транспортом. Частина занять пройде в Рівненській обласній бібліотеці.

Читайте також: У ДТП на Рівненщині травмувалися 5 людей: слідчі відкрили кримінальне провадження

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.