Відкласти цей ранковий ритуал корисніше, ніж здається
З дитинства нам твердили, що застеляти ліжко потрібно одразу ж після того, як прокинувся. Але наука каже: не варто поспішати.
Розповідаємо, чому потрібно зачекати перед тим, як приводити ліжко до ладу.
Чому краще дати ліжку «подихати»
Пилові кліщі – мікроскопічні істоти, що живляться відмерлими клітинами нашої шкіри. Вони обожнюють тепле, вологе середовище. Після сну ліжко, яке просякнуте потом – ідеальне середовище для розмноження цих неприємних жителів.
Застеляючи ліжко одразу після пробудження, ми фактично консервуємо всередині вологу й тепло та створюємо підхожі умови для пилових кліщів.
Скільки часу дати ліжку на провітрювання
Середньостатистична людина пітніє вночі приблизно на 500 мл – це майже 2 склянки води. Варто почекати хоча б 30 хвилин, щоб з ліжка випарувалась волога. Ще краще – відкрийте вікно або ввімкніть вентилятор.
Цей простий крок допомагає знизити рівень вологості, а отже – й кількість пилових кліщів.
Як це впливає на людину
Самі кліщі не кусаються і не переносять хвороб. Але продукти їхньої життєдіяльності – фекалії та сеча – можуть викликати алергію, астму, нежить, сльозотечу та інші неприємні симптоми. І все це через вашу подушку, ковдру й матрац.
Навіть якщо ви не відчуваєте алергічних проявів, «провітрювати» ліжко – чудова профілактика. Волога, що лишається в текстилі, сприяє розмноженню бактерій і появі неприємних запахів.
Кому варто дотримуватися цієї поради
Якщо для вас застеляти ліжко зранку – святе і ви не маєте проблем зі здоров’ям – можете продовжувати це робити. Однак при перших ознаках частого чхання, свербіння тіла чи очей, закладеного носа – спробуйте почекати пів години перед тим, як наводити ідеальний порядок.
У будь-якому випадку пам’ятайте ці поради:
- періть постільну білизну щотижня;
- користуйтесь наматрацником;
- давайте текстилю провітрюватися.