Її використовують як оберег протягом усього року
Четверговою сіллю очищали будинок від негативу та вірили, що вона дарує позитивну енергетику на весь наступний рік
Чистий Четвер – це період, коли раз на рік готується особлива сіль, яка, на думку віруючих, має велику цілющу та охоронну силу.
За повір’ями, четвергова сіль під час Таємної Вечері була осквернена зрадником Юдою. Він вмочив шматок хліба в сільничку, і цієї миті через руку в нього ввійшов Диявол.
За церковною традицією вважається, що якраз цього дня вона була осквернена, її слід очищати саме у Чистий Четвер.
Як готувати четвергову сіль
Четвергова сіль має чорний колір. Наші бабусі загортали крупно змелену сіль у тканину, і відправляли поверх дров у грубку. Потім їх підпалювали та закривали піч.
Таким чином продукт перебував у жарі 3-4 години.
Тканина чи інша упаковка прогоряла, а сіль ставала дуже щільною та темною. При цьому змінювався як колір продукту і його хімічний склад.
Після приготування четвергову сіль несуть до церкви на Великдень та освячують разом із іншими продуктами.
Найпростіший сучасний рецепт приготування четвергової солі — це прожарити на сковороді кухонну сіль, і помішуючи ложкою за годинниковою стрілкою, тричі прочитати «Отче наш».
Де використовують четвергову сіль
Насамперед четвергову сіль використовують на Великдень. Її ставлять на чолі святкового столу у сільничці.
Для очищення будинку від негативної енергетики четвергову сіль додавали у відро з водою та мили всі кути будинку, вікна, пороги та підлогу.
Квіти на підвіконнях підгодовували, додаючи у воду для поливу четвергову сіль.
Якщо хтось занедужав, йому у склянку води додавали цю сіль і давали випити. Те ж стосувалося і тварин. Коли вони хворіли, їх лікували четверговою сіллю.
Перед посівом четвергову сіль змішували із зерном, вірячи, що врожай буде кращим, а при поливі городу у воду теж додавали трохи солі, щоб забезпечити гарне дозрівання овочів та фруктів.
Використовувати четвергову сіль можна до наступного Чистого Четверга, потім готують свіжу.
Джерело