8 травня православна церква відзначає день пам’яті Іоанна Богослова
Святий апостол і євангеліст Іоан Богослов був найближчим учнем Ісуса Христа.Він – автор Євангелія, а також Апокаліпсису – єдиної пророчої книги Нового Завіту.
До святого апостола Іоанна Богослова, якого також називають «апостолом любові», звертаються з молитвами про подружнє щастя. Також вважають, що молитва, звернена до Іоанна Богослова, зцілює від хвороб.
Євангеліст Іоан є покровителем школярів і студентів, які просять його про допомогу перед іспитами.
Також цьогоріч 8 травня православні віряни святкують Світлу середу – третій день великодньої седмиці
8 травня пекли пироги, які не їли, а виносили за село і роздавали перехожим. Перед цим молилися, щоб зустріти хорошу людину, з якою можна було б розділити трудовий хліб.
Вважалося поганим знаком 8 травня не зустріти перехожого, і в цьому випадку, щоб не накликати біду, згодовували пиріг птахам.
Ще однією турботою в цей день в багатьох місцевостях була посадка огірків. Вважали, що посіяні на Івана довгого, вони обов’язково виростуть довгими.
8 травня спостерігали за веселкою. Побачити веселку вранці – до дощу, ввечері – до погожого дня. Побачити три веселки – до вітру.
Що не можна робити 8 травня
8 травня наші предки старалися не нарізати овочі, в іншому випадку врожай буде поганий.
Не слід в цей день струшувати постільну білизну, змінювати її, збивати подушки. Інакше можна витрусити сімейне щастя – подружжя почне спати окремо.
Не можна 8 травня хвалитися грошима і давати їх у борг, тому що гроші можуть не повернути. У цей день люди під будь-яким приводом відмовляли тому, хто просив позичити гроші.
Не варто в цей день скаржитися на свою долю. Це може привернути негативні події.
Не можна 8 травня гостей відпускати з порожніми руками, інакше в будинку господаря рік не буде ладу і розуміння.
Народні прикмети на 8 травня
- Рясно цвіте черемха – літо буде мокре
- Місяць вкритий серпанком – скоро погода погіршиться
- Хмари 8 травня пливуть вгору – буде ясний день, і навпаки.