Пн. Лис 25th, 2024

Зокрема, під час свята останнього дзвоника

Екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, відомий своїми гострими заявами щодо стану сучасної освіти, висловився щодо танців під час урочистих заходів з нагоди завершення навчального року у школах

Коли читаю у ФБ дописи і бачу силу-силенну світлин та відео про цьогорічний останній дзвінок для 11-класників, мимоволі напрошується висновок, що його головною особливістю стали… ТАНЦІ.

 

Танцювали майже у всіх закладах. Гарно й не дуже. Юнаки з юнками, випускники із вчителями, або навіть із стільцями… У бальних нарядах і в джинсах, у вишиванках та у платтях, що добряче нагадували совєтську шкільну форму…

 

Гублюся в здогадках, чому саме танець став обовʼязковим атрибутом свята останнього дзвінка? Креативність у організаторів зашкаляє чи, навпаки, її нестача зумовила подібне явище? Не засуджую і не критикую, просто хочу зрозуміти чому так.

 

Фото ілюстративне, з мережі

Також Ігор Лікарчук розповів, що за кілька днів до свята батьки деяких випускників писали йому про те, як їхніх дітей тренували до цього дійства. В основному – за рахунок уроків…

Ці батьки, у яких критичне мислення, як одна із мʼяких навичок, гарно присутнє, також думали над питанням: «А для чого? Яка мета?» Для картинки? Для того, щоб отримали насолоду гості свята? Чи іще для чогось? Чи проведення шоу в організаторів шкільних свят у крові?

Фото ілюстративне, з мережі

Освітянину в коментарях чимало підписників висловило свою думку

Тетяна Миколаєва

Перший шлюбний танець на весіллі станцюють вдало, бо в школі навчились всі)

 

Світлана Романчук

У нашій школі давним давно заведена традиція танцювати вальс, танцюють одне з одним, з батьками. Діти самі ще з Нового року складають танець, тренуються на перервах, після уроків, вдома.Ми в цьому не бачимо нічого поганого.

 

Natalya Khyzhniak

Я так розумію, що вальс ввела радянська влада. І, якщо дивитися з іншого боку, то це пережитки ссср. Це моя думка.

 

Iryna Tkachuk

Хай танцюють, хай набуваються один з одним. У мого сина не було останнього дзвоника через коронавірус, і як виявилося, він його дуже чекав, хотів наостанок побути в центрі уваги

 

Oxana Tabachuk

Бо це красиво!

 

Раніше Ігор Лікарчук вже висловлювався про шкільні свята:

Вальсуючі «вчительки, що втратили педагогічну цноту» обурили мережу (ФОТО)

 

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.