Прикмети наших пращурів
Живі квіти і рослини позитивно впливають на людей та їх помешкання, насичуючи будинок киснем і позитивною енергетикою. Винятки становлять виткі рослини (крім виноградної лози).
Наші предки вважали, що вони залучають хвороби і сімейні чвари.
У той же час такі рослини добре захищають від лихого ока, так що краще місце для них – зовнішні стіни та вікна будинку. А якщо ви хочете вирощувати їх в кімнатах, не пускайте рослини витися по стінах і стелі, а спорудіть для них каркас, найкраще у вигляді кулі. Це дозволить прибрати негативний вплив рослини на енергетику будинку.
Також прикмети стверджують, що не можна вносити в будинок братки і пальми.
Небажано тримати в оселі ялинові гілки і дерева, хоча в новорічні свята допускаються виключення. І ні в якому разі не можна зберігати в кімнатах очерет і ковилу: ці рослини привертають нещастя, хвороби і навіть смерть.
Негайно слід викидати зів’ялі букети, а ось висушені пучки лікарських трав в будинку навпаки вітаються.
Ще одна сувора заборона на присутність у домі стосується штучних квітів з воску і пластика.
Народні прикмети
Не тримайте вдома ліани або ампельні види кімнатних рослин – чоловіки в родині не будуть затримуватися.
Пальми, подаровані кимось, а не вирощені власноруч, принесуть у дім велике горе.
Кактуси залучають в сім’ю пияцтво. На їх рахунок є ще одна прикмета – дівчина, що живе в будинку, де ростуть кактуси, приречена залишитися старою дівою.
Герань – рослина самотніх людей. Це марновірство, мабуть, виникло з любові до цієї квітки бабусь-пенсіонерок, тобто причину переплутали із наслідком.
Вірити чи ні народними прикметами про те, які квіти можна вирощувати вдома, – особиста справа кожного. Тут спрацьовує простий закон: якщо віриш у ці забобони – вони збудуться, якщо байдуже ставишся до прикмет – передбачені ними неприємності обійдуть тебе стороною.