Нд. Жов 6th, 2024

Весільні прикмети: старі та сучасні

Щоб шлюб був вдалим, молодята не повинні бачити один одного зранку в день весілля. Бажано також, щоб наречений не бачив сукні своєї обраниці до дня одруження.

Обручки мають бути круглі та гладкі, без різьблення, насічок і каменів, щоб і життя складалося гладко. Масивні весільні обручки – до багатства, статків.

Одружуватись з батьківськими обручками – повторити їхню долю. Нікому не можна давати міряти обручки ні до, ні після весілля.

Якщо, надягаючи обручку, впустити її – бути зраді. Після весілля обручку краще якомога рідше знімати.

В день весілля наречена має одягти на себе щось нове, щось старе, щось позичене і щось блакитне.

Сукня нареченої має бути суцільною, а не корсетом зі спідницею, щоб не було у дівчини розділеного життя.

Щоб нареченій добре жилося у шлюбі, сережки їй надягає щаслива заміжня подруга. Не можна одягати перли на весілля – це до сліз нареченої.

Букет нареченого наречена не повинна випускати з рук протягом всього дня. В особливих випадках його можна дати потримати нареченому чи матері. Вважається: випустиш букет, і щастя може злетіти як птах.

Вінчальні свічки молодята мають задути одночасно на довге спільне життя.

При виході з церкви чи РАГСу потрібно обсипати молодих рисом на життя в достатку, монетами – на заможність, пшеницею – на плодючість, цукерками – на солодке життя.

Щоб не сваритися в шлюбі, молоді розбивають тарілку і разом переступають через уламки.

Обов’язково розбийте перший келих з-під шампанського на щастя.

Ніхто не повинен проходити між нареченим і нареченою, тому молоді мають весь час триматися разом. Щоб їхній союз був непорушним!

Не можна також переходити дорогу молодятам під час весільної процесії. Необхідно стежити, щоб ніхто із гостей і сторонніх не поправляв одяг на молодятах.

На весілля не дарують набори ножів і виделок, щоб не було чвар у родині.

Якщо в день весілля ламається каблук взуття, сімейне життя  «шкутильгатиме».

Після весілля наречена повинна обов’язково зберегти фату. Нею в майбутньому можна накривати хвору дитину для швидшого одужання.

Не можна брати свідками на весілля розлучених – згодом молодих чекає розставання.

Та навіть зігравши весілля «по науці», не можна ручатися, що молоді житимуть як у казці. То ж не лякайтеся, якщо пропустите якусь прикмету, адже найголовніша умова для щасливого шлюбу – одружитися з коханою і дорогою вам людиною.

Джерело



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.