Чт. Чер 20th, 2024


Не просто для краси

Фото з doba.te.ua

Плитка для оздоблення зовні, як на будинках, зведених в СРСР, увійшла в моду 1971 року. Саме тоді, кажуть деякі історики, почали будувати панельні будинки, використовуючи оригінальне облицювання.

Зроблено це було не лише заради візуального ефекту.

Перешкоджання появі плісняви

Плитка зменшувала пористість бетонних плит. Через це грибок і пліснява або не розповсюджувались узагалі, або розповсюджувались повільніше, аніж це відбувалось би без неї.

Охолодження влітку

Влітку, коли бетонні будинки сильно нагріваються під впливом сонячних променів, плитка перешкоджала цьому, а отже всередині житлового простору було не так спекотно.

Самоочищення

Практичне міркування також полягало і у відсутності необхідності постійно мити і фарбувати фасад – плитка на панельних будинках сама очищалася дощем, сама висихала на сонці. Тож такий архітектурний хід сильно зменшив трудовитрати людей.

Безпечність при відпаданні

Важливими є й заходи безпеки, на які також зважали будівельники в СРСР. Якщо раптом плитка повністю або її шматочок раптом відламуються і падають на землю, то жодної шкоди перехожим не наносить, на відміну від великих масивних плит.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.