Ср. Лип 24th, 2024

Усе, як на початку 2000-х

Дедалі більше дорослих та підлітків усвідомлюють негативний вплив надмірного використання смартфонів та соціальних мереж. Вони стурбовані тим, скільки часу витрачають на ці пристрої, і прагнуть зменшити залежність.

Як результат, деякі з них свідомо переходять на більш прості моделі телефонів, відомі як кнопкові.

Ці пристрої мають обмежені функції, такі як текстові повідомлення, дзвінки, карти та кілька базових інструментів, але не мають доступу до соціальних мереж та інших додатків, які можуть викликати залежність.

 

Усе, як на початку 2000-х.

Молоді люди, такі як 16-річний Люк Мартін з Канади, визнають, що вони були затягнуті у соціальні мережі через страх пропустити щось важливе.

Дослідження показують, що використання соціальних мереж активує ті ж ділянки мозку, що і вживання наркотиків, викликаючи звикання. Крім того, є дані про негативний вплив на психічне здоров’я, особливо у дітей.

Батьки також стають обережнішими щодо надмірного використання смартфонів дітьми.

Деякі закликають ввести вікові обмеження, а інші, подібно до Ліззі Бротон, свідомо обирають простіші моделі телефонів для своїх дітей. Вони вважають, що «починати зі смартфона – не найкраща ідея», і прагнуть допомогти дітям сформувати здорові звички використання технологій.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.