Як і всі представники виду сукулент, грошове дерево догляду не вимагає складного і специфічного, а от користь від його перебування в будинку величезна. Це талісман, що приваблює в сім’ю добробут, достаток і затишок.

Лікувальні властивості

Тривале перебування поряд з грошовим деревом покращує психічний стан, знімає втому, знижує рівень стресу.

Рослина має виражені противірусні та антибактеріальні властивості. Сік використовується в компресах для полегшення болю при артриті, а також знезаражування поранень. Для цього необхідно змочити ним марлю чи бинт, обмотати уражену ділянку, обернути плівкою. Міняти кожні 3-4 години.

М’якоть добре знімає біль від укусів комах, особливо ос або бджіл. При ангіні доповненням до традиційного лікування стане жування шматочків товстянки.

Прикмети

Ознакою майбутнього щастя вважається активне зростання красули. Це означає, що ніхто в будинку не відчуває потреби, а фінанси примножуються. Протилежна поведінка — всихання, хвороби, говорить про швидке руйнування статку господарів. Але можна виправити ситуацію.

Є способи посилити енергію товстянки крім першокласного догляду.

 • Під час висадки рослини в нову ємність, покладіть на дно кілька грошових одиниць. Згідно з одним із забобонів, монет обов’язково повинно бути три, а китайські мудреці наполягають на цифрі вісім.
 • Інша прикмета про грошове дерево свідчить, що монети необов’язково закопувати. Можна просто покласти гроші під горщик.

Сукуленти викидають бутони рідко. Це вважається сплеском позитивної енергії. Є забобони і про цвітіння грошового дерева. В такий період вплив на фінанси найсильніший, а значить казкове багатство не за горами.

Можна загадати бажання. Матеріальне: новий будинок або машина, оновлення гардеробу, виграш у лотерею.

Ритуали для залучення грошей

Можна підсилити властивості талісмана:

 • Класти під горщик з товстянкою монети, періодично міняючи їх на свіжі.
 • На гілках повісити купюри, використовуючи для цих цілей тільки червоні нитки або стрічки. Гроші потрібно знімати і вішати нові, а заряджені витрачати на виконання примх.
 • Забобони радять кожну середу розмовляти з талісманом, присвячуючи його в усі фінансові новини.

Товстянка і Фен-шуй

 • Східні езотерики рекомендуються вибрати для дерева червоний горщик, тому що цей колір підсилює енергетику рослини.
 • Перед висадкою в ґрунт, на дно ємності обов’язково поміщають монетки дрібного номіналу.
 • Краще, щоб день збігся з перехідною фазою Місяця.
 • Регулярно спілкуйтеся з талісманом.
 • Вдалим місцем для грошового дерева вважається південний-схід.
 • Не розташовуйте рослину поряд з електроприладами, вони будуть перетягувати позитивну енергію.
 • Щоб активувати магічні здібності товстянки, китайські мудреці радять поставити або повісити маленьку фігурку дракона. Золотистого або червоного. Можна статуетку сови або ліхтар.
 • З кожного прибутку кладіть пару монет в горщик, поруч з товстянкою. Це допоможе помножити приплив грошей. Заговорені талісмани носити в гаманці.
 • Перераховуйте листочки на своєму дереві.

Якщо в будинку кілька подібних талісманів — вони повинні стояти в різних кімнатах. Інакше будуть змагатися.

Як правильно дарувати товстянку

Езотерики кажуть, що це відмінний подарунок на весілля. Він зіграє у фінансовому добробуті молодої сім’ї не останню роль. Перев’язати горщик червоною стрічкою, прикрасити гілки монетами — презент готовий. Замість металевих грошей дозволяється підвісити на нитці скручені трубочкою купюри.

В процесі передачі деревця важливо зберігати помисли чистими.

Не можна дарувати росток від власної товстянки, що призведе до грошових проблем з обох сторін. Що уникнути впливу забобони, достатньо попросити дати вам символічну суму за рослину. Це зведе ризик можливих збитків.

Загинуло грошове дерево, зламалося — забобони

Забобони пророкують фінансові втрати, але, можливо, що загибель рослини настала в силу природних причин: хвороба, частий полив і підживлення, протяги.

Спробуйте її реанімувати, поміняти засоби по догляду або переставити на інше місце. Якщо подібні заходи не принесли результату, відріжте життєздатну гілочку і виростіть нове дерево.

Опале листя є хорошим знаком, воно уособлює коштовності. Їх зберігають у гаманці для залучення фінансової енергетики. Але, якщо листя осипалося повністю — це недобра ознака.

Зламану гілочку на грошовому дереві, прикмети радять лікувати суворо власнику.

Варто бути акуратним поруч з горщиком. Коли впав, а красула не постраждала, чекає широка смуга фінансового благополуччя. Тріснуло кашпо — остерігайтеся заздрісників і недоброзичливців. Пошкодження гілок обіцяє неприємності.

Не викидайте загибле деревце на звалище. Закопайте талісман в лісі чи полі, подякувавши за допомогу.

Догляд за грошовим деревом, розмноження

Товстянка звичайна є видом красули. Найпоширенішу назву отримала за форму листя, що нагадують монетку. Ще її називають нефритовою або смарагдовлю рослиною. Обидва ці мінерали теж символи багатства.

Рослина не любить прямого сонячного світла, тому краще вибрати для неї затінений куточок. Влітку можна винести горщик на балкон або клумбу. Відкритий простір піде деревцю на користь.

У жаркий час року полив здійснюється двічі на тиждень. Навесні і восени — один раз, взимку — рідше. Грунт не повинен глибоко пересихати.

Сприятлива температура для товстянки від 20 до 25 градусів. Взимку вона може опускатися до 4. Поруч з нагрівальними електроприладами рослина буде хворіти.

Добрива в ґрунт вносять кожні два тижні у літній період. В останні 9 місяців підгодівлю здійснюють раз на 30 днів.

Велика кількість позитивних забобонів та легкий догляд за грошовим деревом, роблять його бажаним у будь-якому будинку. Кожен хоче поліпшити фінансове становище без зусиль, керуючись удачею.