Сб. Чер 22nd, 2024

Прикмети наших пращурів

Наші пращури вірили, що хліб не можна просити і давати після заходу сонця, а інакше можна віддати своє благополуччя і удачу.

Якщо ввечері в будинок зайшли сусіди, щоб попросити хліба, їх краще посадити за свій стіл і нагодувати самому, і передати, щоб за хлібом прийшли завтра, після сходу сонця.

А взагалі, коли хтось просить хліба або щоб його нагодували, в цьому ніколи не можна відмовляти, щоб не розгнівати Всевишнього. Біднякам і сиротам треба надавати допомогу в міру можливостей, бо не збідніє рука того, хто дає.

З хлібом пов’язують багато різних прикмет: якщо хтось залишить за обіднім столом недоїдений хліб, то це не до добра, тому свій шматок хліба завжди треба намагатися доїсти.

Виняток можна зробити для скибки, від якої відламували, таку можна відкласти на потім або ж згодувати птахам. Так як прикмета свідчить, що хліб у жодному разі не можна викидати.

У хлібі не можна залишати встромленим ніж, бо з цим продуктом харчування треба поводитися дуже дбайливо і шанобливо. А якщо у когось випадково впав шматок хліба, то його треба неодмінно підняти і потім згодувати птахам або свиням.

Коли ставлять тісто для хліба, щоб він вдався, не можна лихословити і лаятися, в будинку повинна бути добра атмосфера, тоді все буде виходити, у тому числі і добрий хліб.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.