Їсти після них не хочеться дуже довго — апетиту ніби й не було
Поки знаменитості стрімко худнуть завдяки препарату з незрозумілими побічними ефектами, прості люди вважають за краще розлучатися із зайвою вагою простішими, доступнішими й здоровішими способами. Зокрема, вживати в їжу продукти, які надовго позбавляють відчуття голоду — їсти просто не хочеться.
Їжте продукти, багаті на білок і клітковину, радять дієтологи. Багато з них викликають вивільнення гормону ситості.
Сочевиця та квасоля
І інші бобові. Вони містять рослинний білок і розчинні харчові волокна — ці волокна вбирають вологу, набухають, і заповнюють шлунок. У кишківнику ж ці волокна збільшують вироблення гормону ситості. Бобові насичують набагато краще, ніж вуглеводи, зокрема, макарони та хліб.
Яблука
Низькокалорійний фрукт із величезним вмістом пектину — розчинної клітковини. Найкраще поєднувати яблука з білковими продуктами, наприклад, сиром. Тоді відчуття ситості залишиться з вами надовго, а пектин зробить свою справу — спрацює на поліпшення травлення і зменшення обсягів талії.
Броколі
І її хрестоцвіті побратими: брюссельська та цвітна капуста. У них дуже мало калорій, зате багато корисних вітамінів, мікроелементів і все тієї ж клітковини. А броколі — це ще й цінний продукт для профілактики раку.
Сир
Молочні продукти середньої жирності — сир, грецький йогурт — допомагають знижувати апетит і в довгостроковій перспективі сприяють зниженню ваги. Вони містять відносно небагато жирів, довго перетравлюються, тому зберігається відчуття ситості.
Краще обирати продукти жирністю 2,5-3,2 відсотка: знежирені продукти не такі корисні й можуть, навпаки, змусити переїдати.
Яйця та риба
Як довели дослідження, яйця на сніданок — чудовий спосіб довше залишатися ситими протягом дня.
Риба багата на Омега-3 жирні кислоти. Як показують дані вчених, ці речовини допомагають зберігати відчуття ситості довше.
Тваринні білки ефективніші за рослинні, якщо йдеться про схуднення — вони краще засвоюються і вміст їх на 100 грамів продукту вищий.