Вт. Лис 26th, 2024

Це хороша ініціатива

З 1 листопада Генштаб продовжив підготовку мобілізованих до 45 днів замість тридцяти. Планують збільшити кількість годин для стрільби і запровадити нові дисципліни, так, як у навчальних центрах для українських десантників.

Там уже давно готують універсальних солдатів-штурмовиків, які можуть працювати в будь-якій місцевості та виконувати різні завдання: від штурму будівлі до окопів ворога.

На навчаннях – все так, як у справжньому бою. І хоча тут немає реальної загрози обстрілу, всі ймовірні дії ворога імітують інструктори і поблажок бійцям жодних. Захисників України навчають проходити мінні поля, вправлятися з дронами та РЕБ.

Від початку повномасштабної війни в навчальних центрах програму змінювали декілька разів.

 

 

Раніше це було два тижні на полігоні, де новобранців навчали стрільбі та медицині.

 

Потім тривалість підготовки збільшили до місяця. І від першого листопада цього року знову змінили. Тепер до 45 днів новомобілізовані українці вчитимуться воювати.

В Генеральному штабі обіцяють збільшити кількість набоїв для стрільби майже вдвічі і додати до програми навчань нові елементи. В десантно-штурмових військах кажуть, що вони модернізували курс для новобранців давно.

Якщо занять з вогневої підготовки було 8, а зараз будуть 13, то відповідно і якість буде набагато вищою, – каже Святослав Заєць, заступник командира з підготовки десантно-штурмових військ.

Десантники – не лише стрільці-піхотинці, а універсальні солдати та штурмовики, які повинні працювати на будь-якій місцевості. Тож зібрали побажання від бригад, які стоять на лінії фронту, і впровадили їх в оновлений курс новобранця.

Десантників вчать стріляти в дуелі, фактично одне в одного. Це новий елемент підготовки під час базової для того, щоб здолати страх стріляти у ворога, і для того, щоб прицільно і зблизька бачити ціль, як штурмувати будівлю, окоп чи навіть нору, в якій може ховатися ворог, облаштувати звʼязок у полі чи знищити дрон, який кружляє над позицією.



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.