Сб. Чер 22nd, 2024


У ТЦК дали детальне роз’яснення

В Україні поки не планують надсилати чоловікам повістки поштою, але така практика може запрацювати вже влітку. Адже якщо військовозобов’язані громадяни не оновлять свої дані за відведені новим законом про мобілізацію 60 діб (починаючи з 18 травня), їм почнуть приходити листи від ТЦК.

Про це в коментарі «Телеграфу» розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

Чи буде вважатися врученою повістка, надіслана поштою?

 

– Після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, зокрема адреси місця проживання, повістка дійсно може бути надіслана засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням із повідомленням про вручення на адресу місця проживання військовозобов’язаного чи резервіста, – пояснив Істомін. 

Зазначається, що днем явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного буде дата не раніше 14-го дня від моменту надсилання повістки поштою (рекомендованим листом і повідомленням про вручення).

Чи потрібно отримувачу повістки ставити підпис?

За словами речника ТЦК, ставити підпис не вимагається. Якщо повістку надіслали поштою, то підтвердженням належного оповіщення військовозобов’язаного або резервіста про виклик у ТЦК буде вказівка про:

  • день отримання поштового відправлення людиною, особа якої підтверджується інформацією та/або документами від пошти;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову його отримувати або відмітки про відсутність чоловіка за адресою місця проживання, яка була вказана ним під час уточнення облікових даних. Так само й відсутності за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо цей військовозобов’язаний/резервіст не повідомив ТЦК іншу адресу, де він мешкає.

– Тобто, якщо протягом 60 днів громадянин не уточнить свою адресу проживання, повістка може бути направлена поштою на адресу зареєстрованого місця проживання, – підкреслив Істомін.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.