Ср. Чер 19th, 2024


Улюблене добриво садівників

Кожен, хто прагне підвищити результат врожайності та плодючості за всяку ціну, навіть використовуючи нові, незвідані раніше для себе техніки підгодівлі та удобрення рослин, знає про цю підгодівлю.

Яєчна шкаралупа – добриво універсального характеру, що містить у собі величезну кількість корисних властивостей і дій.

Вона здатна і підняти рівень вологості в ґрунті, і стимулювати імунітет рослини, і навіть допомагати боротися зі шкідниками.

 

Мінерали й речовини, що містяться в шкаралупі, – бездоганні стимулятори росту як на вегетативній стадії, так і на стадії цвітіння і плодоношення.

Ще за старих часів яєчна шкаралупа заміняла нашим предкам субстратні розпушувачі та торф’яні присадки, дозволяла присмачувати навіть найбезплідніший ґрунт, роблячи його придатним для роботи.

Яким рослинам потрібна яєчна шкаралупа?

Застосування шкаралупи як добрива добре відіб’ється на рослинах, які люблять кальцій, до них відносяться культури з сімейства бобових, пасльонових, гарбузових, а також прекрасно себе зарекомендує при використанні добрива для цибулевих культур різних сортів і видів.

Яєчна шкаралупа для городу у вигляді добрива для відкритого ґрунту, так і для застосувань в інших умовах, не має аналогів.

 

Застосування її можливе практично до всіх рослин без винятку.

Дуже часто для городника яєчна шкаралупа як добриво для помідорів, огірків та інших культур є чи не найкращим рішенням під час роботи на несприятливих ґрунтах. Підвищуючи стресостійкість рослини, від неї буде більше шансів домогтися успіху.

Як правильно вносити в ґрунт яєчну шкаралупу?

Оскільки правильно зробити добриво з яєчної шкаралупи – завдання, на перший погляд, нескладне, і не вимагає особливих трудовитрат, застосовувати це добриво буде просто навіть новачкам. Загалом достатньо роздрібнити шкаралупу до стану дрібної фракції, змішати із землею в пропорції 10:1, а також за необхідності додати десяту частину компосту. Після цього добриво готове і може бути використане за призначенням.

Куди сипати яєчну шкаралупу на городі?

Найкращим місцем для удобрення яєчною шкаралупою є територія безпосередньо навколо самої рослини. Здобрювати слід акуратно м’якими сіючими рухами, розсипаючи добрива по землі поруч із рослиною. Частково можна пробувати вводити в ґрунт, якщо дозволяє коренева система. Після удобрення ґрунт рекомендується помірно полити для кращого поглинання.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.