Пн. Чер 17th, 2024


Щоб прийти в ТЦК

Спікер Міноборони Дмитро Лазуткін розповів, що військовозобов’язаним українцям за кордоном, які оновили свої облікові дані в «Резерв+» і отримали статус «розшук», треба повернутися в Україну й особисто прийти в ТЦК.

Якщо людина порушила правила військового обліку, наприклад знялася з обліку в одному місці, в іншому не стала, або не стала взагалі, поїхала, коли ще не було 17 років, а зараз настав час. Там є ціла низка причин, але попередньо треба зв’язатися з ТЦК і СП, – розповів Дмитро Лазуткін.

Він також додав, що в Міноборони розуміють, що невеликий відсоток українців за кордоном можна залучити до мобілізаційних процесів, а далеко не всі планують повертатися в Україну.

Українці за кордоном так чи інакше залишаються нашими громадянами, і законодавство на них поширюється. Юнаки, яким виповнилося 17 років, мають стати на військовий облік. Така вимога є, вона стосується і тих, хто перебуває за кордоном. Якщо ці люди планують і далі бути громадянами України, пов’язують майбутнє з нашою країною, то це варто зробити. Треба стати на облік у ТЦК, – пояснив представник Міноборони.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.