Чт. Чер 20th, 2024


Грошей буде вистачати на все необхідне

Ще декілька років назад мені завжди не вистачало грошей на проживання.

Жила від зарплати до зарплати, а інколи і її не вистачало. Позичала в друзів ще. З кожним днем ставало все важче і важче. Я розповіла про свою проблему бабусі, яка своїми словами змінила моє ставлення до фінансів. 

На той час я заробляла стабільно, але мало.

 

Я це навіть за гроші не вважала, дуже сумно було перераховувати ці маленькі суми, тому я взагалі перестала їх лічити, правда, зробила я це даремно, як пояснила мені бабуся…

На вихідні я приїхала до бабусі. Через поріг я побачила, що вона сидить за столом з блокнотом та ручкою. Мені це було дуже дивно. Вона так щось рахувала на калькуляторі, що навіть не помітила, як я увійшла.

— Привіт, бабусю, — промовила я.

— Добрий день, дорогенька, — сказала вона мені у відповідь та підійшла. — Як справи? Я навіть не помітила, як ти увійшла.

— А що ти там таке робиш?

— Гроші рахую на місяць. Формую бюджет, щоб на все вистачило. Мені це дуже допомагає.

— Правда? Навчи мене, будь ласка. Останнім часом, у мене постійно не вистачає грошей. Напевно, варто подумати про те, як розпоряджатися ними більш грамотно… — сумно сказала я.

— Та що тут складного. Запам’ятай: до грошей треба знати правильний підхід. Слухай:

В день зарплати ділиш всю суму на три частини.

 

Перша — це твої основні витрати, наприклад, продукти, побутова хімія, платежі за комунальні послуги. На них ти повинна виділити половину свого доходу.

 

Друга частина грошей йде на потрібні речі, але не першої необхідності — одяг, якесь кухонне начиння і тд. На ці витрати ти повинна виділити 30% своєї зарплати.

 

А ось третю частину грошей ти можеш відкладати, купувати на неї подарунки, оплачувати які-небудь раптові витрати. Це приблизно 20% твого доходу.

Насправді мені це дуже допомагає. Я менше роблю необдумані витрати, тому і заощаджую кошти. Як на мене, це чудовий спосіб.  Продовжую використовувати цю корисну хитрість і далі.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.