Пн. Лип 22nd, 2024

Роз’яснення від Міноборони

У Міністерстві оборони України повідомили про зміну у підготовці повісток військовозобов’язаним чоловіками. Вказано, що вони швидше отримуватимуть документи для оновлення даних.

Уряд ухвалив постанову щодо зменшення паперового навантаження на ТЦК та централізованого друку повісток. Таким чином, робота представників військкоматів має полегшитися.

У ТЦК з’явилася можливість формувати повістки за допомогою Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних, призовників та резервістів. Це значно прискорює процедуру.

Раніше оператори ТЦК вручну виписували повістки. Це займало багато ресурсів та часу.

 

А тепер процес стає централізованим: повістки будуть формувати та роздрукувати через реєстр «Оберіг».

 

Оператори ТЦК зможуть підписувати зазначені документи за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

При цьому спосіб оповіщення військовозобовʼязаних громадян не змінився – повістки надалі будуть вручати особисто або надсилати поштою – з 17 липня.

Адвокатка Наталія Гнатик з об’єднання «Актум» зазначила, що повістки формуватимуться автоматично, виходячи з наявних даних в електронному реєстрі.

 

Потім вони направлятимуться на підпис голові ТЦК, друкуватися та відправлятися військовозобов’язаним.

У повістках будуть прописані вимоги до термінів надсилання та явки за нею. Поштове відправлення має бути направлене не пізніше наступного дня після підпису, а дата явки до ТЦК – не раніше 14 днів після засвідчення.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.