Чт. Чер 20th, 2024


Сьогодні у центрах зайнятості зареєстровано усього 20% безробітних 

Новий закон про мобілізацію не спрямований на перехід працівників у тінь. Але зв’язок між цим виключати не варто. 

Люди не хочуть офіційно працевлаштовуватися. По одній простій причині. Вони знають, що офіційне працевлаштування військовозобов’язаних — це зразу облік. І це перша причина переходу економіки в тінь.

 

За нашими даними, приблизно 1,5 мільйона людей за останні півтора року просто звільнилися з офіційного ринку праці, – каже голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. 

Загалом ще з 1994 року в Україні не можна офіційно працевлаштуватися без військового квитка. На думку Гетманцева, куди більший дефіцит кадрів виникає через міграцію. Бізнесу навіть попри великі зарплати вкрай складно знайти працівників. 

Спробуйте знайти їх у Києві, Дніпрі чи Львові. Бухгалтера спробуйте знайти. Навіть екскаваторника. Бізнес каже, що не може знайти екскаваторника, пропонуючи зарплату у 4 тис. доларів. Навіть айтішників вже складно знайти, – зазначив нардеп.

Раніше, Конфедерація роботодавців України повідомляла, що лише за останні півтора року через вимогу стати на військовий облік у нашій країні звільнилися 1,5 млн осіб.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.