Пн. Лип 22nd, 2024

Де використовуються ці дані?

Українські правоохоронці почали відстежувати місця перебування українців за кордоном через Єдиний портал державних послуг «Дія».

Як пише Експерт, це випливає з рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, яке було ухвалено в справі групи під керівництвом колишнього голови Фонду державного майна Дмитра Сенниченка. Того самого, який зумів вивести понад 2 млрд грн з Одеського припортового заводу та ОГХК у 2019-2021 роках.

Зокрема, НАБУ надало суду інформацію стосовно того, як вона відстежувала переміщення по світу одного зі співорганізаторів схеми. Судячи з тексту документа, можна зробити висновок, що йдеться про Андрія Гмиріна.

НАБУ встановило, що 25 липня 2022 року Гмирін звертався до Консульства України в Дубаї з питання засвідчення перекладу та копії документів, а 27 жовтня 2022 — для оформлення закордонних паспортів своїм неповнолітнім дітям.

 

Також 23 березня 2023 він отримав закордонний паспорт у консульстві України в Дубаї.

Проте найцікавішою виявилась інша інформація. 

IP-адреси, які використовувались Гмиріним для входу у систему «Дія», розташовані в Об`єднаних Арабських Еміратах, Австрії, Італії, Мальдівах та Туреччині, що підтверджується матеріалами справи — вказано в рішенні суду.

Вочевидь таку інформацію НАБУ отримало від «Дії» за рішенням суду в рамках кримінального провадження. Гмирін є одним з підозрюваних в ньому та вже оголошений у розшук.

Проте сам факт того, що через «Дію» можна достатньо точно відстежити перебування українців за кордоном, є цікавим. Особливо на фоні того, що в Україні зараз запущений процес оновлення військово-облікових даних через застосунок «Резерв+». І того, що за ухилення від призову на військову службу під час війни чи систематичне ухилення від військового обліку українське законодавство передбачає кримінальну відповідальність.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.