Сб. Чер 22nd, 2024

В центрі уваги – партія Конфедерація

Сама ця політична сила усіляко підтримувала блокування українського кордону.

Депутат від Конфедерації Гжегож Браун зняв український прапор, що майорів на Кургані Костюшка у Кракові, – повідомляє видання Rzeczpospolita

На платформі Х Гжегож Браун опублікував пост, де зазначив, що знайшов українські прапори в «неналежному місці» і як відповідальна людина передасть прапор до консульства України.

Допис містить антиукраїнські хештеги StopUkrainizacjiPolski, #ŻebyPolskaByłaPolska, а також відео зняття прапору.

Директор офісу Комітету Кургану Костюшка Лешек Черпіаловський сказав в інтерв’ю Wirtualna Polska, що не знає, чи Браун особисто зривав прапор. Всю подію було записано, в ній брали участь кілька людей.

При зриванні прапора була пошкоджена щогла. Про випадок повідомили в поліцію. 

Ми трактуємо це як знищення майна. Щогла належить комітету, вона була пошкоджена і потребує ремонту, сказав Черпяловський.

Український прапор підняли на Кургані Костюшка майже відразу після початку російського вторгнення.

Рішення про появу українського прапору було ухвалено одноголосно 4 квітня 2022 року Комітетом Кургану Костюшка. Синьо-жовтий стяг став символічним вираженням солідарності поляків з українцями.

Ґжеґож Браун не вперше вчиняє скандальні дії проти символів, які, на його думку, не повинні з’являтися в польському публічному просторі. У квітні 2022 року він протестував проти рішення Сейму вивісити на будівлі український прапор. У грудні минулого депутат з вогнегасником накинувся на запалені в Сеймі ханукальні свічки. Зокрема в будівлі одного із судів у Кракові Браун знищив ялинку, яку судді з об’єднань прикрасили кульками з прапорами ЄС та України, а також символом ЛГБТ+.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.