Пн. Лип 22nd, 2024

Експерти розвіяли міф

Багато хто з нас думає, що ходити «по-великому» потрібно щодня. Насправді це міф, і справа дещо в іншому. Чому це не так розповів гастроентеролог доктор Фоласаде Мей із Лос-Анджелеса, пише CNN.

Як часто потрібно спорожняти кишківник?

За словами лікаря, до нього навіть записуються на прийом люди та озвучують проблему, мовляв, вони перестали ходити в туалет «по-великому» щодня.

– Я нагадую людям, що не існує фіксованої чи нормальної кількості випорожнень, – зазначає лікар.

За словами експертів, це уявлення, ймовірно, пов’язане з вірою вікторіанської епохи в те, що щоденне спорожнення кишківника робить вас здоровішим. 

– У більшості людей стілець буває від трьох разів на день до трьох разів на тиждень. Це вважається нормальним. Коли йдеться про випорожнення як показник здоров’я, частота – не єдиний важливий фактор.

 

На те, як часто ми випорожнюємося, можуть впливати кілька факторів, у тому числі дієта, гідратація, стрес, вік, прийом ліків і соціальні обставини, – сказав доктор Мей.

Що важливо у випорожненнях? 

Медики повідомляють, що форма випорожнень, зовнішній вигляд або консистенція дефекації насправді є набагато кращим критерієм, ніж кількість випорожнень.

Якщо ви випорожнюєтеся тричі на тиждень і у вас стілець дуже твердий – це також варіант норми.

Але якщо ви надмірно напружуєтеся, коли намагаєтеся сходити в туалет, або відчуваєте, що не повністю випорожнюєте кишківник, вам, можливо, доведеться змінити свій спосіб життя.

За словами експертів, вживання достатньої кількості клітковини з овочів, фруктів, цільного зерна та горіхів може допомогти запобігти запори. Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.