Пояснення юриста
Сусідські дерева можуть затінювати вашу територію, а також «смітити» плодами й опалим листям. Що робити в такому випадку? Чи варто брати ініціативу у свої руки та спиляти їх?
Що кажуть нормативи:
– відстань від межі прилеглої ділянки до стовбура середньорослого дерева (рослини, висота якої не перевищує 3 метри) має бути не менше двох метрів;
– відстань від межі прилеглої ділянки до стовбура високорослого дерева (рослини понад 3-и метри) має бути не менше чотирьох метрів.
Що можна зробити, коли озвучені нормативи порушуються
Сусідські гілки над вашою ділянкою – це порушення прав приватної власності. Сусідське гілляччя може не лише затінювати Ваші квіти і засмічувати вашу територію, але й створювати реальну загрозу Вашому здоров’ю у випадку свого падіння.
Тому
Спилювати сусідські гілки можна
Але якщо дерево в результаті вашого втручання загине, обґрунтовані претензії будуть вже до вас. Це буде вважатися заподіянням матеріальної шкоди та за таке діяння можуть притягнути до адміністративної відповідальності.
Висновок: дрібні гілки, видалення яких не принесе шкоди дереву – можна пиляти й обрізати; великі гілляччя, спилювання яких може привести до загибелі рослини, зопалу «рубати» не варто.
Якщо сусід конфліктний, свої претензії стосовно нависання гілок над вашою ділянкою варто надати у письмовому вигляді. Подібне звернення до сусіда слід надіслати рекомендованим листом через пошту. Важливо, щоб у Вас на руках було повідомлення про отримання листа.
В листі потрібно вимагати від власника прилеглої ділянки усунути порушення, а також вказати дату, до якого числа він повинен спиляти гілки, що Вам заважають. Оптимальний термін – один місяць з моменту отримання звернення.
Якщо сусід не вдаватиметься до жодних дій на вашу вимогу, тоді можна спиляти гілки та не боятися, що при загибелі дерева вас притягнуть до адміністративної відповідальності.
Джерело